Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

VIDEO/ Golat më të bukur në kualifikueset e Euro 2024, Asani&Asllani në podium

UEFA ka publikuar rezultatet pas votimit të fansave për golin më të bukur të kualifikueseve të “Euro 2024”. Dy futbollistët e Kombëtares shqiptare, Jasir Asani dhe Kristjan Asllani, janë renditur në podium.

 

Sulmuesi anësor i Kombëtares sonë, Asani, është renditur i dyti me vota për perlën kundër Polonisë në “Air Albania”. Ndërsa mesfushori Asllani i treti për “silurën” e realizuar në transfertë kundër Ishujve Faroe.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by UEFA EURO 2024 (@euro2024)

Lexo edhe:

Vendin e parë e ka zënë lojtari i Kazakistanit, Askhat Tagybergen, me golin e shënuar me një “volej” kundër Danimarkës. Më poshtë ju sjellim renditjen e 10 golave më të votuar nga fansat:

  • Askhat Tagybergen | Kazakistan-Danimarkë
  • Jasir ASANI | Shqipëri-Poloni
  • Kristjan ASLLANI | Ishujt Faroe-Shqipëri
  • Emin Makhmudov | Azerbajxhan-Suedi
  • Yunus Akgun | Turqi-Letoni
  • Zan Vipotnik | Kazakistan-Slloveni
  • Kylian Mbappe | Francë-Gjibraltar
  • Sandro Wolfinger | Bosnje-Lihtenshtejn
  • Leandro-Trossard | Belgjikë-Estoni
  • Bukayo Saka | Angli-Maqedoni e Veriut

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...