Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

VIDEO/ Goleadë e Arsenalit, feston edhe Granit Xhaka

Arsenali nuk ndalet as përballë Leeds United. Skuadra e Mikel Artetës fitoi 4-1 në “Emirates”, duke iu përgjigjur Manchester City ndjekës, që mposhti me të njëjtin rezultat Liverpoolin.

Gabriel Jesus zhbllokoi takimin në minutën e 33’. Sulmuesi brazilian ktheu në gol një penallti të cilën e fitoi vetë, dhe rigjeti golin në Premier League pas gjashtë muajsh.

Pjesa e dytë ishte edhe më e bukur. Ben White dhe Gabriel Jesus dërguan rezultatin në 3-0. Rasmus Kristensen shënoi golin e nderit për Leeds United.

Lexo edhe:

Gjashtë minuta përpara fundit pati festë edhe për Granit Xhakën. Mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol të bukur me kokë pas krosimit të kapitenit Odegaard.

Ky ishte goli i pestë sezonal për Xhakën, i cili numëron edhe po kaq asiste. Arsenali regjistroi suksesin numër 23 në Premier League, kampionat që e kryeson me 72 pikë. Manchester City, që ka luajtur një takim më pak, ndodhet 8 pikë larg.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...