Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

VIDEO/ Goli i 10-të sezonal, Et’hemi i pandalshëm në elitën turke

Valon Et’hemi konfirmohet si golashënuesi më i mirë i Istanbulspor. Ish-futbollisti i Kukësit në Superiore gjeti sërish rrugën e rrjetës në ndeshjen e kampionatit ndaj Sivasspor. Sulmuesi shënoi në minutën e shtatë të pjesës së parë teksa u shfaq i ftohtë nga pika e bardhë e penalltisë teksa dërgoi portierin nga një krah dhe topin në anën tjetër.

Për Et’hemin ishte goli numër 10 në kampionat dhe goli i dytë radhazi pasi shënoi edhe në ndeshjen e fundjavës së kaluar ndaj Alanyaspor.

Lexo edhe:

Së fundmi, Istanbulspor po kalon një formë pozitive duke qenë se ka fituar në dy ndeshjet e fundit teksa skuadrës së Et’hemit por edhe të Rrocës, Loshajt e Veliut i duhen pikët për të siguruar mbijetesën në elitën turke.

Lajme të tjera

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...