Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

VIDEO/ Goli i dytë në Ligue 1, feston sulmuesi i Kosovës

Elbasan Rashani ka gjetur rrugën e rrjetës, i dyti sezonal në Ligue 1 dhe i pari për vitin 2023. Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, ka kaluar Clermont në avantazh në transfertën ndaj Angers.

Minuta e 40’, dalje e shpejtë e skuadrës udhëtuese dhe finalizim i thjeshtë për 29-vjeçarin e lindur në Suedi. Avantazh i rëndësishëm për Clermont, që përkohësisht është forcë e tetë në kampionatin francez.

Ky është goli i dytë për sulmuesin dardan, i cili verën e vitit të kaluar u transferua tek ekipi francez nga turqit e Erzurumspor.

Rashani, i cili ka luajtur me kombëtaret e moshave të Norvegjisë (nga U17-U21), debutoi me Kosovën në verën e vitit 2016 (22 ndeshje dhe 4 gola).

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...

La Liga

Valencia ndal Realin e Madridit në “Mestalla” në një barazim 2-2, ku protagonisti kryesor i ndeshjes bëhet gjyqtari Gil Manzano. Po luhej minuta e...