Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Goli i dytë radhazi, Taulant Seferi shënon ndaj Shakhtar Donetsk

Taulant Seferi ka shënuar sërish në Ukrainë. Sulmuesi i Vorskla Poltava realizoi gol në humbjen 3-2 në fushën e Shakhtar Donetsk. Ishte minuta e 62’ kur ish-sulmuesi i Tiranës, përfitoi nga një pasiguri e mbrojtjes vendase dhe shkurtoi rezultatin në 2-1.

Dy ekipet realizuan edhe nga një tjetër gol në minutat e mbetura dhe sfida u mbyll 3-2 për Shakhtarin. Ky ishte goli i dytë radhazi në kampionat për 26-vjeçarin nga Kumanova dhe i katërti në total për Vorsklan.

Me këtë skuadër luajnë edhe Ardit Toli dhe Ennur Totre. Dy ish-lojtarët e Tiranës, e nisën ndeshjen nga stoli. Toli u fut në fushë në minutën e parafundit, ndërkohë që nuk pati aspak minutazh për Totren.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Spanjë

E ardhmja e Ansu Fatit është në pikëpyetje, me sulmuesin që nuk bindi me huazimin te Brighton, por që nuk është as në planet...

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....