Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Goli i Holandës për manual, 20 pasime, 65 sekonda… rekord historik

Cili do të shpallet goli më i bukur i “Katër 2022”? I brazilianit Richarlison, kundër Serbisë, i sulmuesit të Arabisë Saudite, Al Dawsari, kundër Argjentinës, apo perla e meksikanit Chavez kundër Arabisë Saudite. Në fakt, është herët ta dhënë, pasi sapo ka nisur faza e eliminim direkt dhe mund të ketë të tjera mrekulli në këtë Botëror.

Megjithatë, për nga mënyra e realizimit, pjesëmarrjes së gjithë ekipit, durimit, lëvizjes me apo pa top, është një tjetër gol në këtë Botëror i paprecendentë e madje që mban rekordin në historinë e Kupës së Botës (që kur ndeshjet kanë nisur të regjistrohen të plota nga Botërori 1966)  sa u përket pasimeve të kryera para së topi të përfundojë në rrjetë. Është goli i parë i Holandës në ndeshjen kundër SHBA-së, i shënuar nga Memphis Depay.

20 pasime në total me qarkullimin e topit për 1 minutë e 5 sekonda, për ta përmbyll aksionin me një gol në dukje i thjeshtë, por në kompleksitetin e tij i pazakontë.

 

 

 

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...