Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Goli i parë me Sassuolon, perla e Bajramit u dhuron fitoren “zijeshilve”

Nedim Bajrami ishte protagonist absolut në fitoren 3-2 të Sassuolos ndaj Cremoneses, takim i vlefshëm për raundin e 25-të të Seria A.

Mesfushori shqiptar e nisi sfidën në minutën e 68’, duke zënë vendin e Defrel në fushë, megjithatë ishte vendimtar në fitoren e 3 pikëve.

Lexo edhe:

Sfida ishte në barazimin 2-2, kur në minutën e 90+2’ pas një asisti nga Lauriente,  Bajrami realizoi një goditje perlë në portë, duke shënuar golin e tij të parë me “zijeshilët” dhe njëkohësisht atë të fitores së këtij takimi.

Pas kësaj ndeshje Sassuolo shkon në kuotën e 30 pikëve në vend të 13-të, ndërsa Cremonese renditet në vend të 19-të me 12 pikë.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...