Featured

VIDEO/ Mesfushori kuqezi ndëshkon Interin, goli i parë në elitën italiane

Një gol që mund të vendosë fatet e kampionatit italian është ai i Kristjan Asllanit. Mesfushori i kombëtares realizoi golin e parë në Serie A teksa Empoli i tij është duke barazuar me rezultatin 2-2 në San Siro ndaj Interit që luan një nga mundësitë e fundit për titullin kampion.

Në minutën e 28-të pasi merr një top të gjatë nga mbrojtja, Asllani kontrollon me shumë klas në zonën e zikaltërve dhe me një goditje teknike mposht portierin Samir Handanovic. Ky ishte goli i parë për mesfushorin e kombëtares në elitën e futbollit italian teksa nuk mund të kishte një reklamë më të mirë se ndeshja ndaj Inter.

Kujtojmë se 20-vjeçari po luan vetëm sezonin e parë në Serie A, megjithatë ia ka dalë të evidentohet dhe për të elozhet janë të shumta ndërsa emri i Asllanit po lakohet gjithnjë e më shumë në merkato ku Napoli, Milan, por edhe Inter janë mes klubeve të interesuar për djaloshin kuqezi.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency