Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

VIDEO/ Goli i parë në Premier League, Elliott ia dedikon personit të dashur që ndërroi jetë pak ditë më parë

Liverpool ishte një përbindësh i vërtetë në ndeshjen përballë Bournemouth, të cilët i mundi me rezultati 9-0.

Përtej rezultatit final, kjo ndeshje pati një moment të veçantë. Harvey Elliott arriti të shënonte golin e tij të parë në Premier League, dhe njëkohësisht të dytin të kësaj sfide për skuadrën e Jurgen Klopp.

19-vjeçari e festoi vërtetë shumë atë moment, madje në një moment u pa edhe me lot në sy.

Duke folur pas ndeshjes, sulmuesi tha se goli ishte një dedikim për gjyshen e tij që kishte ndërruar jetë pak ditë më parë.

“Gjyshja ime ndërroi jetë pak ditë më parë, ky gol ishte për të, si dhe tre pikët e fituara”-tha ai.

Për Elliott ishte goli i parë personal në Premier League, i dyti me fanellën e Liverpool-it pas atij kundër Cardiff-it në FA Cup.

 

 

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....