Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga 2

VIDEO/ Goli i shtatë, titullari i Kosovës dhuron “show” në Gjermani

Paderborn fitoi 3-0 përballë Hansa Rostock, përballje ku njërin nga golat e realizoi Florent Muslija.

Ishte minuta e 78’ kur mesfushori i përfaqësueses së Kosovës, shënoi një gol shumë të bukur.

Lexo edhe:

I dyti për Paderborn, që më vonë gjeti edhe golin e tretë dhe i shtati në kampionat për 24-vjeçarin dardan.

Me fitoren e sotme, skuadra e Muslijas është ngjitur në vendin e pestë dhe po lufton për t’u ngjitur në Bundesliga.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Futbollisti i kombëtares së Çekisë, Michal Sadilek nuk do të jetë pjesë e skuadrës për ndeshjet e Euro 2024, dhe arsyeja është e pazakontë!...