Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

VIDEO/ Granada “ngec” pa golat e Uzunit, sulmuesi shpërdoron në pjesën e parë!

 

Granada nuk shkoi më shumë se barazimi 1-1 në transfertë ndaj Malagës. Skuadra e Uzunit u ndëshkua në pjesën e parë, megjithatë në të dytën reagoi dhe gjeti barazimin me anë të Callejon.

Sa i takon sulmuesit të kombëtares, si rrallëherë në takimet e fundit të Granadës, Uzuni nuk mundi të ishte protagonist edhe pse mundësitë nuk i munguan. Në rastin e parë beratasi gaboi në kontrollin e parë të topit duke i dhënë mundësinë portierit kundërshtarit të reagonte.

 

Ndërkohë, rasti i dytë ishte më flagrant me Uzunin që pak metra larg portës së zbrazët nuk mundi ta dërgonte topin në rrjetë.

 

Gjithsesi, Uzuni mbetet një lider për Granadën me nëntë gola dhe tre asiste në këtë sezon, teksa objektivi është rikthimi në La Liga sezonin e ardhshëm.

 

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...