Connect with us

Hi, what are you looking for?

Eredivisie

VIDEO/ Grusht ndaj tifozit, futbollisti i Ajax shfaqet agresiv jashtë fushe

Steven Berghuis, futbollisti i Ajax nuk mundi t’i mbante nervat pas ndeshjes së fundit në Eredivisie, me mesfushorin që goditi me grusht jashtë stadiumit një prej tifozëve kundërshtarë. Harkëtarët u mposhtën në transfertë me shifrat 3-1 teksa pas kësaj disfate e mbyllën kampionatin të zhgënjyer, vetëm në vendin e tretë.

Lexo edhe:

Por, nervat e humbjes dhe mbylljes zhgënjyese të kampionatit, lojtari 31-vjeçar i kishte ruajtur për t’i shfaqur ndaj tiozëve kundërshtarë teksa para se të hipte në autobuzin e skuadrës, shkoi dhe goditi një prej tifozëve kundërshtarë.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Conference League

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes...