Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

VIDEO/ Grushta në fushë, skandal në miqësoren e skuadrës spanjolle

Duhej të ishte një miqësore normale ajo mes Almerias dhe skuadrës së Hearts of Midlothian me të dyja ekipet që luanin në fushën stërvitore të Marbellas. Por, teksa luhej minuta e 39-të, një sherr nisi në fushë me lojtarët e të dyja palëve që u përfshinë ndërsa nuk munguan grushtet duke e shndërruar impiantin sportiv në një arenë të vërtetë boksi.

Arbitri duke parë situatën e vështirë dhe me nervat që nuk kishin shans të qetësoheshin, vendosi t’i dërgojë të gjithë lojtarët para kohe në dhomat e zhveshjes si dhe të mbyllte përfundimisht ndeshjen, e cila duhej të ishte thjesht një miqësore.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...