Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

VIDEO/ Gundogan flet si “katalanas”: I lumtur që më në fund jam në Barcelonë!

Ilkay Gundogan është gati të nisë punën me Barcelonën.

Mesfushori, i cili iu bashkua “Blaugranëve” pasi përfundoi përvojën e tij me Manchester City-n duke e mbyllur me fitimin e Champions League, mbërriti këtë të shtunë në qytetin katalanas.

Lexo edhe: 

Duke folur për herë të parë si një lojtar i Barcelonës, Gundogan theksoi e ndjehet shumë i lumtur për këtë lëvizje.

“Përshëndetje! Unë jam İlkay Gundogan. Jam shumë i lumtur që më në fund jam në Barcelonë dhe ju bashkohem. Nuk më pritet që të kalojmë një sezon të mrekullueshëm, nuk më pritet për ndeshjen e parë.”-tha ai.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...