Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Haaland debuton me gol ndaj Bayernit, Arsenali shkatërron Chelsea-n

Erling Haaland debuton ashtu si di më mirë, duke shënuar gol në sfidën e parë me fanellën e Manchester City-t. Transferimi më i bujshëm i verës e nisi si titullar miqësoren ndaj Bayernit të Mynihut dhe shënoi golin e vetëm të sfidës në minutën e 12’.

“Citizens” dominuan ndaj bavarezëve dhe shfaqën një formë dukshëm më të mirë, ndërsa te skuadra e Nagelsmann mungoi Mane dhe luajti vetëm 30 minuta në pjesën e dytë holandezi De Ligt.

Në miqësoren tjetër të luksit, Arsenali shkatërroi Chelsea-n me rezultatin e thellë 4-0. Gabriel Jesus zhbllokoi sfidën në minutën e 15’, pas një asisti të Xhakës, ndërsa më pas shënuan edhe Odegaard, Saka e Lokongo.

Blerjet e reja të Arsenalit, Zinchenko e Gabriel Jesus e nisën nga minuta e parë, ndërsa për Chelsean ishte titullar Sterling dhe u aktivizua në pjesën e dytë Khalidou Koulibaly.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...