Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Hajduku fiton përballë ekipit të Zekic, Sahiti protagonist me asist

Emir Sahiti protagonist në fitoren e Hajdukut të Splitit. Një ndër skuadrat më popullore në Kroaci, ka si objektiv këtë sezon fitimin e titullit kampion. Trofe që tifozëve u mungon prej vitit 2005.

Hajduku triumfoi 0-1 përballë Osijekut të Zoran Zekic (ish-trajneri i Partizanit) duke siguruar tri pikë të arta në një transfertë të komplikuar.

Lexo edhe: 

Marko Livaja realizoi golin që vendosi ndeshjen në minutën e 42’. Kapiteni mori një asist nga Sahiti dhe mposhti portierin kundërshtar.

Ky ishte asisti i parë sezonal në HNL për 24-vjeçarin e përfaqësueses së Kosovës, i cili numëron edhe 2 gola të shënuar.

Hajduku kryeson kampionatin kroat me 30 pikë, por ka luajtur një ndeshje më shumë se Rijeka ndjekëse, që ka tri pikë më pak.

Lajme të tjera

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Champions League

Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Kristjan Asllani ishte përzgedhur titullar nga trajneri Simone Inzaghi në ndeshjen e Champions League të Interit në transfertë ndaj...

Euro 2024

Kosova është pa trajner pas shkarkimit të sllovenit Primoz Gliha pas përfundimit të eliminatoreve të Euro 2024. Aty ku përveç dy barazimeve ndaj Zvicrës,...

Champions League

Milani u mposht në “San Siro” me rezultatin 1-3 nga Borussia Dortmund, duke minimizuar mundësitë për të vijuar aventurën në Ligën e Kampionëve edhe...