Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

VIDEO/ Haller i pafat, pas penalltisë humbet edhe shansin e artë

Sebastian Haller po përjeton një fundjavë horror në “Signal Iduna Park”. Dortmund i tij po mposhtet 0-2 nga Mainzi, rezultat që kushton titullin kampion në javën e fundit.

Lexo edhe:

Sulmuesi afrikan humbi penallti në pjesën e parë, ndërkohë që ishte i pafat edhe në minutën e 59’.

 

Mundësi e mirë e Haller për të rihapur ndeshjen dhe ndezur shpresat e përmbysjes, por nga fare pranë portës nuk ia doli të shënonte.

VIDEO/ “Vetëvrasje” e Dortmund, Mainzi afron Bayernin me titullin

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...