Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Hedhja nga shkëmbi i kushton jetën, tragjedi për ish-futbollistin e Vitesse

Një moment pakujdesie i ka kushtuar jetën ish-futbollistit të Vitesse, Mourad Lamrabatte. 31-vjeçari, po kalonte pushimet me familjen në Mallorca, teksa në një moment të caktuar vendosi të hidhej nga një shkëmb 30 metra i lartë.

Lamrabatte vendosi t’i shtonte një dozë të larte adrenaline pushimeve të tij, por përplasja e dhunshme në disa shkëmbinj të vegjël rezultoi fatale për fatij e tij. Ndërkaq, edhe klubi holandez i Vitesse nëpërmjet një reagimi në rrjetet sociale ngushëlloi familjen për humbjen e madhe.

Një lajm tronditës rreth ish-futbollistit Mourad Lamrabatte i cili guxoi më tepër seç duhej gjatë pushimeve ndërsa momenti fakeq është regjistruar edhe nga kamerat.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...