Connect with us

Hi, what are you looking for?

Basketboll

VIDEO/ Historike në NBA, “Mbreti” James thyen rekordin e legjendës Kareem Abdul-Jabbar

Nevojiteshim vetëm 36 pikë kundër Oklahoma City Thunder dhe “Mbreti” James i realizoi në më pak se tri të katërtat e lojës. Dhe e bëri para syve të një Kareem Adbul-Jabbar të vëmendshëm në rreshtin e parë në Los Angeles, duke i rrëmbyer rekordin historik legjendës së NBA-së pas 39 vjetësh si pikëshënuesi më i mirë në historinë e kampionatit më spektakolar të basketbollit në glob.

Me gjuajtje nga gjysmëdistanca, ashtu siç realizoi koshin e tij të parë në karrierë në Sacramento 20 vjet më parë, LeBron shënoi pikën e 35-të dhe të 36-ta në përballjen e fundit për të kapur kuotën e 38 388 pikë  në total, duke lënë pas legjendën Kareem Abdul-Jabbar. Një stafetë historike në një mbrëmje për t’u mbajtur mend.

https://www.youtube.com/watch?v=MOPjtuzoSyA

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...