Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

VIDEO/ Holanda “luan tenis” ndaj Gjibraltarit, Franca barazim spektakolar me Greqinë

Me fatin e Grupit B të zgjidhur, Holanda mposhti pa shumë vështirësi modestët e Gjibraltarit me shifrat 0- 6. Tulipanët shënuan tre gola në pjesën e parë teksa ishte Stengs që hapi llogaritë e takimit në minutën e 10. 13 minuta më pas ishte Ëieffer që dyfishoi ndërsa Koopmeiners realizoi në minutën e 38-të.

Lexoni edhe:

Në fraksionin e dytë, Stengs shënoi dy gola të tjerë për të kompletuar tregolëshin final, ndërsa Gakpo shënoi në minutën e 81 për të vulosur rezultatin 0-5. Pas kësaj fitoreje, Holanda mbetet e dyta në grup me 18 pikë, katër më pak se Franca. Në transfertë ndaj Greqisë, “Gjelat” nuk shkuan më shumë se një barazim 2-2. Ishte një sfidë me emocione dhe që dhuroi gola të bukur nga të dyja kampet. Ky barazim nuk i prish punë Francës për të ruajtur kreun e grupit teksa e mbyllin këtë edicion eliminatoresh në kuotën e 22 pikëve.


Në ndeshjet e tjera, Rumania mposhti Zvicrën me shifrat 1-0. Një gol i Alibec në pjesën e dytë u mjaftua rumunëve për të fituar ndeshjen dhe për të marrë kreun e Grupit I me 22 pikë duke lënë në vendin e dytë pikërisht Zvicrën me 17 pikë.

Në ndeshjet e tjera, Kroacia mposhti Armeninë me rezultatin 1-0, një fitore kjo që dërgon ballkanasit në vazon e tretë në shortin e Europianit më datë dy dhjetor, ndërsa zbret në vazon e katërt Italia. Sakaq, Izraeli mposhti me rezultatin 0-2 Andorrën ndërsa Uellsi dhe Turqia u ndanë në barazim 1-1.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...