Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Humbet njeriun e zemrës, rikthehet në fushë dhe shënon dy gola!

Vështirë që dikush të ndjejë dhimbje më të madhe sesa humbja e nënës, personit më të dashur që ekziston. Francesco Paciello ndodhej në fushë ndërkohë që e shtrenjta e tij, e cila vuante nga një sëmundje e rëndë, ndërroi jetë.

Lajmin e kobshëm e mori vesh në pushimin mes pjesëve të takimit që skuadra e tij, Battipagliese, po luante ndaj Macchia-s në Itali. Pasi shpërtheu në lot sulmuesi italian i befasoi të gjithë: shokët, trajnerin dhe stafin teknik!

26-vjeçari vendosi të përfundonte detyrën e tij dhe zbriti në fushë duke menduar se nëna e dashur do dëshironte që ai ta mbaronte ndeshjen. Dhimbjen e ktheu në forcë dhe ia doli të realizonte dy gola. I pari erdhi nga një goditje dënimi.

 

Francesco tundi rrjetën kundërshtare dhe me lot në sy dhe sytë nga qielli vrapoi si i çmendur duke ia dedikuar nënës. Momente emocionuese në fushë, ndërkohë që shokët e skuadrës i dhuruan një përqafim të ngrohtë.

Më pas erdhi edhe goli i dytë nga pika e bardhë e penalltisë. Klubi i Battipagliese i bëri një dedikim sulmuesit në faqen zyrtare. “Ne të gjithë qajmë së bashku me ty, bomber.

Battipagliese është afër futbollistit Francesco Paciello për vdekjen e nënës së tij të adhuruar, e cila ndërroi jetë mes pjesës së parë dhe të dytë të ndeshjes kundër Macchia-s. Të gjithë ne i qëndrojmë pranë Ciccios në kalimin e kësaj dhimbjeje”.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...