Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Humbja në Kupën e Afrikës, tifozi i zemëruar sulmon trajnerin

Gana e nisi me humbje rrugëtimin në Kupën e Kombeve të Afrikës. “Yjet e Zinj” u mposhtën 1-2 nga Kepi i Gjelbërt në duelin e parë të grupit B.

Aty ku bëjnë pjesë edhe Egjipti dhe Mozambiku, që e mbyllën në barazim 1-1 përballjen mes tyre.

Humbja ka zemëruar tifozët e Ganës, aq sa njëri prej tyre ka tentuar të sulmojë fizikisht trajnerin e ekipit kombëtar.

Lexo edhe:

Shtypi lokal raporton se Chris Hughton iu shmang goditjes së tifozit të inatosur, ngjarje që ndodhi në hotelin ku është akomoduar Gana në Bregun e Fildishtë.

Gjithsesi, forcat e sigurisë ndërhynë dhe larguan tifozin rebel, i cili nuk e kurseu një lumë fyerjesh ndaj 65-vjeçarit irlandez.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...