Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

VIDEO/ I del në mbrojtje shokut, lojtari i Ajaksit godet me grusht tifozin!

Racizmi vijon të shkaktojë probleme në futboll. Ajaksi e mbylli sezonin në Eredivisie me humbjen 3-1 në Twente.

“Harkëtarët” nuk ia dolën të siguronin kualifikimin në Champions League, dhe sezonin e ardhshëm do të garojnë në Europa League.

Lexo edhe:

Ndërkohë, Steven Berghuis është kthyer viral në rrjetet sociale me veprimin e kryer pas ndeshjes. Një tifoz i Twente lëshoi thirrje raciste ndaj Brian Brobbey.

21-vjeçari me origjinë nga Gana u ndje keq dhe nuk reagoi, por në mbrojtje i doli pikërisht Berghuis.

Ky i fundit goditi me grusht tifozin kundërshtar dhe vetëm ndërhyrja e forcave të sigurisë e qetësoi 31-vjeçarin e Ajaksit.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...