Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

VIDEO/ I dha avantazhin West Ham, lojtari nga Ukraina shpërthen në lot

Andriy Yarmolenko ka shpërthyer në lot pasi shënoi golin e parë për West Ham kundër Aston Villës. Për shkak të gjendjes së rënduar psikologjike nga pushtimi i Ukrainës prej Rusisë, sulmuesit i ishte dhënë leje nga klubi dhe kjo ishte ndeshja e rikthimit për të.

Ai zëvendësoi Antonion në minutën e 52’, ndërsa në minutën e 79’ zhbllokoi rezultatin dhe i dha avantazhin “Hammers”, në takimin që u mbyll me rezultatin 2-1.

Menjëherë pas shënimit të golit 32-vjeçari i emocionoi të gjithë, pasi në moment që do të festonte ai ra në gjunjë dhe shpërtheu në lot, ndërsa shokët e skuadrës e përqafuan dhe e ndihmuan të ngrihej.

Golin e dytë për West Ham e realizoi Fornals në minutën e 82’, teksa për Aston Villën shënoi në Ramsey në minutën e 90’.

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...