Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

VIDEO/ I hapin derën e makinës, ultrasit e PSG-së sulmojnë mbrojtësin e parisienëve

Mbrojtësi i Paris Saint-Germain, Layvin Kurzawa është sulmuar nga ultrasit klubit, ndërsa po largohej nga kompleksi stërvitori klubit “Camp des Loges” të mërkurën.

Francezi ishte ndalur në semafor në momentin kur ultrasit i shkojnë te makina dhe hapin derën e saj, ndërsa filluan debate më tone të larta.

Pas publikimit të këtij momenti në rrjetet sociale, tifozët kërcënuan lojtarët e PSG-së se i njëjti fat i pret të gjithë.

Kjo sjellje e ultrasve vjen pas eliminimit të PSG-së nga Champions League nga Real Madridi, gjë e cila solli acarim te mbështetësit e skuadrës, që kërkuan largimin e Lionel Messit dhe Neymar, ndërsa kanë fishkëllyer kundër të gjithë ekipit me përjashtim të Kylian Mbappes.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...