Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ I mjaftuan 6 minuta lojë, Mirlind Daku i jep fitoren Rubin Kazanit

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse.

Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit të kombëtares shqiptare, Mirlind Daku, për të realizuar një super gol dhe për t’i dhënë avantazhin ekipit të Rubin Kazan. Rezultati nuk nuk ndryshoi në minutat e mbetura, kështu që goli i Dakut mori vlerë trepikëshi.

Lexoni edhe:

Sulmuesi kuqezi është aktivizuar në 16 ndeshje si titullar në kampionat dhe ka realizuar 4 gola.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...