Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

VIDEO/ I mohoi penalltinë që mund t’i kushtojë titullin, arbitri i kërkon falje Dortmundit: Ndihem si m…!

Gara e titullit në Bundesliga është më e hapur se kurrë me Borussia Dortmund që për momentin kryeson me dy pikë avantazh ndaj Bayern Munich të vendit të dytë. Megjithatë, distanca mund të ishte edhe më e zgjeruar nëse verdhezinjtë do të kishin fituar në transfertë ndaj Bochum, aty ku u ndalën në një barazim 1-1.

Një “dorë” vendasve ja dha edhe arbitri Sascha Stegeman i cili në minutën e 65-të i mohoi një penallti të pastër Dortmund me Adeyemi që u rrëzua në zonë. Mirëpo, Stegeman vijoi lojën duke tërbuar verdhezinjtë dhe trajnerin Edin Terzic që u ndëshkua për shkak të protestave.

Por, tashmë që kanë kaluar disa orë dhe gjykimi është më i “ftohtë”, arbitri Stegeman bën “mea culpa”, pasi e pranoi se ka gabuar dhe se do të duhej të akordonte penallti për Dortmundin.


Lexo edhe:  

“Ndjehem shumë keq, ndjehem si m… Nuk më zinte gjumi natën, jam i inatosur sepse nuk mora vendimin e duhur. Duke e riparë sërish atë moment e them me bindje se ishte penallti për Dortmundin, por nuk e pashë ashtu në fushë. Si një arbitër, unë kam të drejtën që nëj situatë ta zgjidh edhe pa ndërhyrjen e VAR-it”, u shpreh Stegeman.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...