Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ I pafat, Aliti shënon në portën e tij dhe i “dhuron” tri pikët Trabzonspor-it

Ndeshja Trabzonspor-Alanyaspor rezultoi një “makth” për mbrojtësin e përfaqësueses së Kosovës, Fidan Aliti.

Takimi i vlefshëm për javën e nëntë të Superligës turke u mbyll me rezultatin 1-0, me vendasit që fituan falë autogolit të Alitit.

Lexo edhe:

Në përpjekje për ta kthyer topin te portieri i Alanyaspor, Aliti shënon në portën e tij dhe u jep avantazhin, por njëkohësisht edhe fitoren kundërshtarëve.

Pas kësaj ndeshjeje Trabzonspor renditet në vend të pestë me 15-të pikë, teksa skuadra e Alitit, Alanyaspor renditet në vend të 11-të me dhjetë pikë.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...