Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

VIDEO/ I treti në botë në Slalom Special, Kevin Qerimi shkëlqen në Kanada

Në Kanada po zhvillohet kampionati Botëror i të rinjve në ski, që ka nisur me 2 mars dhe do të përfundojë më 9 mars.

Shqipëria përfaqësohet nga dy atletët Deni Xhepa dhe Kevin Qerimi, të cilët garojnë në te gjitha displinat: Downhill, Slalom Special dhe Slalom.

Kevin Qerimi ka arritur një rezultat shumë të mirë ditën e sotme. Ai është renditur në vendin e tretë në Slalom Special për moshat nën 18 vjeç.

[quiz-cat id=”297576″]

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...