Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

VIDEO/ Ia plasën së qeshurës pas ndërrimit Vlahovic-Chiellini, komentatorët polakë kërkojnë falje

Juventusi iu fal dy golave të Leonardo Bonuccit për të fituar 2-1 ndaj Venezias dhe për të siguruar kualifikimin në Champions League për sezonin e ardhshëm.

Një episod interesant ndodhi pas golit të fitores së bardhezinjve. Tre minuta pasi Juventusi kaloi në avantazh, Max Allegri ndërhyri duke përforcuar mbrojtjen.

Dusan Vlahovic jashtë, Giorgio Chiellini në mbrojtje, zgjedhje që e kishin parashikuar dy komentatorët polakë të Eleven Sports: Tomasz Zielinski dhe Piotr Czachowski.

Sapo ndodhi zëvendësimi, të dy ia plasën që qeshurës, veprim që ka krijuar mërzi te tifozët e ekipit italian. Ndërkohë, dy komentatorët kanë kërkuar falje.

U kërkojmë falje teleshikuesve, por bëmë shaka, ishim ironik zoti Massimiliano”, deklaruan Tomazs dhe Piotr, ndjesë që nuk ka qetësuar akoma tifozët e “Zonjës”.

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...