Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Icardi bëhet qesharak, imiton Messin, por humb penallti me portën bosh

Mauro Icardi bëhet sërish protagonist në kampionatin turk, këtë herë për humbjen e një goli të sigurt, me portën e boshatisur.

Në derbin e Stambolit mes Galatasarayt dhe Istanbulsporit, sulmuesi argjentinas dhe turku Akturkoglu provuan të imitojnë dyshen Messi-Suarez në ekzekutimin e një penalltie.

Lexo edhe:

Nga pika e bardhë shkoi turku, që lëvizi topin për Icardin, i erdhi me shpejtësi nga pas, por ndonëse me portën e boshatisur dhe portierin e shtrirë në krahun tjetër, gjuajti jashtë.

Videoja bëri me shpejtësi xhiron e botës, teksa Icardi korrigjoi shënjestrën më vonë, në minutën e 42-të, kur sërish me assist të Akturkoglu, shënoi golin që vendosi edhe fatin e takimit.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....