Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

VIDEO/ Immobile nderon Lazion në “Dacia Arena”

Lazio, e drejtuar nga Maurizio Sarri, parakaloi Interin dhe u ngjit në vendin e tretë në Serinë A, me vetëm një pikë më pak se Juventusi.

Bardhekaltrit mposhtën Udinesen me rezultatin 1-0 këtë të diel, në Dacia Arena, në kuadër të javës së 36-të të Serisë A.

Lexo edhe:

Një penallti e kthyer në gol nga sulmuesi italian, Ciro Immobile, në minutën 61′, u dha tri pikë mysafirëve, që janë shumë pranë pjesëmarrjes në Champions (mjafton fitorja në ndeshjen e radhës, ndaj Cremoneses, e rënë matematikisht në Serinë B).

 

 

 

 

Lajme të tjera

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Featured

Lionel Messi refuzon Barcelonën. Ylli argjentinas ka marrë vendimin final për të ardhemn e tij, teksa ka zgjedhur të transferohet në Shtetet e Bashkuara...