Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Inaugurohet stadiumi i Vorës, i pranishëm edhe kreu i FSHF-së

Një tjetër investim i rëndësishëm është bërë në infrastrukturën e futbollit. Skuadra e Vorës tashmë ka stadiumin e saj që u inaugurua këtë të martë.

I pranishëm në inaugurimin e stadiumit më të ri në vendin tonë ishte edhe Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit Armand Duka.

Stadiumi i Vorës është një investim i përbashkët i FSHF-së, Qeverisë dhe Bashkisë së Vorës.

Nga pamjet e siguruar nga “Supersport.al” duket se fusha është shumë cilësore dhe pjesa tjetër e infrastrukturës së stadiumit e mirë menduar.

Ndërkohë ndeshja e parë që do të zhvillohet në këtë stadium është Vora-Valbona, takim i vlefshëm për raundin e pestë të grupit A të Kategorisë së Dytë, takim që nis në orën 14:00.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...