Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Insigne-Bernadeschi “show” te Toronto, gol dhe asist me takë! Festa e parë edhe për Bale

MLS ka nisur të dhurojë spektakël pasi yjet e transferuar nga Europa po japin rezultat. Toronto e tre italianëve, Criscito, Insigne dhe Bernadeschi regjistroi një triumf spektakolar ndaj Charlotte me rezultatin e thellë 4-0. Shkëlqeu në debutim ish-lojtari i Juventusit me një gol nga distanca dhe një asist.

Ndërkohë edhe Insigne nuk humbet rastin për të treguar klasin e lartë teksa me një pasim me takë “gatuan” golin e katërt për të tijtë që u realizua nga ana e Bradley.

Kështu, pas dy humbjeve radhazi, Toronto rikthehet te suksesi duke mbajtur vendin e 13-të në klasifikimin e Konferencës së Lindjes. Megjithatë, organika e Toronto premton për më shumë gjatë sezonit.

Nga ana tjetër, MLS iu gëzua edhe golit të parë të Gareth Bale në Amerikë. Uellsiani vulosi fitoren 0-2 në transfertë të Los Angelos ndaj Sporting Kansas City. Në minutën e 82-të, sulmuesi vendosi në funksion shpejtësinë dhe përfundoi me sukses kundërsulmin që nisi vetë duke vendosur në “kasafortë” tre pikët. Pas këtij suksesi, Los Angelos ruan vendin e parë në klasifikim në Konferencën e Perëndimit me 45 pikë.

 

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...