Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

VIDEO/ Inter me dy fytyra në Lisbona, Reali nuk e fal Napolin

Inter ia del të shmangë humbjen në Lisbonë përballë Benficës edhe pse pjesën e parë e mbyllën me rezultatin 0-3. Zikaltërit reaguan në fraksionin e dytë duek shënuar po ashtu tre gola. Aranutovic, Frattesi dhe Sanchez me penallti i dhuruan barazimin italianëve që shkojnë në kuotën e 11 pikëve. Inter është i kualifikuar dhe tashmë e luan vendin e parë në grup ndaj Real Sociedadit në Milano.

Në ndeshjet e tjera, Real Madrid fitoi me shifrat 4-2 ndaj Napolit. Një ndeshje spektakolare në Bernabeu që nisi me dy gola të shpejtë, ndërsa në fund të zotët e shtëpisë ia dolën të triumfonin. Pas kësaj ndeshje, madrilenët sigurojnë vendin e parë në grup me 15 pikë ndërsa Napoli në kuotën e shtatë pikëve, luan ndeshjen e fundit me Bragën në shtëpi.

Ndërkaq, Arsenal shkëlqeu me një fitore 6-0 ndaj Lens ndërsa befasia ishte Bayern Munich që nuk shkoi më shumë se barazimi 0-0 në shtëpi ndaj Copenhagen.

Benfica-Inter 3-3

Lexo edhe:

Real Madrid-Napoli 4-2

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...