Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

VIDEO/ Interi mposht Atalantën dhe siguron pjesëmarrjen në Champions, feston edhe Milani

Interi siguron matematikisht pjesëmarrjen në Champions League sezonin e ardhshëm. Skuadra zikaltër mposhti 3-2 Atalantën në “San Siro”, duke i thënë një “asist” Milanit, që do t’i duhet vetëm një pikë me Juven, për të siguruar pjesëmarrjen në kompeticionin më të rëndësishëm për klube.

Lexo edhe:

Lukaku dhe Barella befasuam Atalantën më dy gola të shpejtë në minutat 1’ dhe 3’.

Në të 36-të, Pasalic ktheu në lojë bergamaskët me golin e 2-1.

Interi e thelloi diferencën në 3-1 falë golit të Lautaros në të 77-tën, për të ardhur më pas te autogoli i Onanës, që gjithsesi nuk ndikoi në fatin e këtij takimi.

 

Interi me këtë fitore shkon në kuotën e 69 pikëve, ndërsa Atalanta mbetet me 61 pikë, pa asnjë mundësi për të parakaluar Milanin, që ka epërsinë në ndeshjet direkte me bergamaskët.

 

 

 

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...