Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

VIDEO/ Ish-kapitenes së Uellsit nuk i lejohet hyrja në stadium me kapelën me ngjyrat e ylberit

Regjimi konservator i Katarit është kritikuar pasi tifozët me kapele, bluza dhe flamuj me ngjyrat e ylberit u penguan të hynin në stadium për ndeshjet e Kupës së Botës.

Laura McAllister, 57 vjeçe, ish-kapitene e Uellsit, tregoi, siç shihet edhe nga pamjet, se kapela e saj me ngjyrat e ylberit ishte konfiskuar nga zyrtarët, por më pas ajo arriti ta kalonte fshehtas pranë rojeve të sigurisë në çantën e saj.

McAllister tha se ajo ishte urdhëruar ta hiqte kapelën me simbolet e komunitetit LGBT, pas mbërritjes në stadiumin “Ahmed bin Ali” për ndeshjen e Uellsit kundër Shteteve të Bashkuara.

 

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...