Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

VIDEO/ Ish-kapiteni i Tiranës shënon golin e parë në Rumani, feston në ndeshjen e Kupës

Erion Hoxhallari gjeti për herë të parë rrugën e rrjetës në Rumani teksa shënoi për skuadrën e UTA Arad në sfidën e fituar në transfertë me rezultatin 0-3 ndaj ekipit të Miovenit.

Në një ndeshje që ishte e vlefshme për raundin e tretë të Kupës rumune, ish-kapiteni i Tiranës shënoi në minutën e 52-të teksa në zhvillmet e një goditje këndore, iu shmang mbulimit të mbrojtësve dhe me kokë mposhti portierin kundërshtar.

27-vjeçari që u transferua në Rumuni në merkaton verore nga Tirana është shndërruar në një prej titullarëve fiks të UTA Arad ndërsa kujtojmë se pjesë e skuadrës rumune është edhe një tjetër ish-bardheblu. Fjala është për Idriz Bathën që ashtu si Hoxhallari është shndërruar në një “busull” për  UTA Arad në repartin e mesfushës.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...