Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

VIDEO/ Ish-skuadra e Brojës sërish në Premier League, Leedsi në lot

Southamton rikthehet në Premier League. “Shenjtorët” triumfuan 1-0 në finalen përballë Leeds United në “Wembley”, duke iu bashkuar Leicester Cityt dhe Ipswichit në elitën e futbollit anglez.

 

Ish-skuadra e Armando Brojës iu fal golit të sulmuesit Adam Armstrong në mesin e pjesës së parë për të siguruar suksesin e madh. Pa fat Leeds, që u ndal nga traversa e Daniel James gjashtë minuta nga fundi.

Lexo edhe:

 

Vetëm një vit qëndroi Southampton në Championship, duke siguruar menjëherë rikthimin në Premier League.

Traversa e Leedsit

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...