Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

VIDEO/ Ivan Balliu i pafat, realizon autogolin më të çuditshëm

Rayo Vallecano nuk ia doli te merrte pikë përballë Real Betisit në Vallecas (1-2), në një takim ky Ivan Balliu, futbollist i Kombëtares Shqiptare ishte njeriu më i pafat.

Në minutën e shtatë takimit, topi i goditur nga portieri në tentativë për të spastruar zonës godet anën e pasme të kokës së Balliut dhe kthehet drejt rrjetës. Një episod i rrallë, që do të kujtohet si një nga golat më të çuditshëm të sezonit.

Rayo ia doli të barazonte shifrat me Camellon në minutën e 20-të (në këtë rast ka jo pak përgjegjësi portieri mik).

Gjithsesi, nuk ishte e thënë që Rayo të dilte me kokën lart nga kjo ndeshje. Në minutën e 40-të Luiz Henrique i Betisit shëno golin e dytë, me rezultatin që nuk ndryshoi gjatë pjesës së dytë.

Për Rayon ishte humbja e pestë sezonale në La Liga, ndërsa Betisi ngjitet (qoftë përkohësisht) në vendin e katërt me 28 pikë.

 

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...