Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

VIDEO/ “Jepuni banane kafshëve”, gjithë stadiumi ofendon marokenët

Kombëtarja algjeriane e nisi me fitore 1-0 ndaj Libisë Kampionatin e Kombeve të Afrikës që po zhvillohet në Algjeri. Sfida u vendos nga goli i Aymen Mahious në pjesën e dytë.

Stadiumi “Nelson Mandela” ishte i mbushur plot, me tifozët e “Luftëtarëve të Shkretëtirës” që nuk i kursyen koret ofenduese ndaj Marokut.

Urrejtja midis dy tifozerive është e madhe. Rivaliteti vazhdon prej vitesh, jo vetëm në futboll, ndërkohë që mijëra tifozë nisën të këndonin: “Jepuni atyre banane, marokenët janë kafshë”.

Në Algjeri ka nisur edicioni i shtatë i Kampionatit të Kombeve të Afrikës (CHAN), që do të zgjasë deri në datën 4 shkurt.

Kombëtarja e Marokut, që në Botërorin e Katarit u rendit si forcë e katërt, vetëm gjatë ditë së premte konfirmoi udhëtimin drejt Algjerisë.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Futboll

Neymar e ka përjetuar shumë keq rënien e Santosit në divizionin e dytë të futbollit brazilian, njësoj si gjithë tifozët e skuadra historike. Sulmuesi...