Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Italisë

VIDEO/ Jo vetëm eurogoli, mesfushori i Kombëtares shkëlqeu në Kupën e Italisë

Emanuele Ndoj ka shkëlqyer në fitoren 1-4 që Brescia arriti në transfertë ndaj Pisës, që solli dhe kualifikimin në raundin e 1/16-ve në Kupën e Italisë.

Mesfushori shqiptar e nisi takimin si titullar dhe realizoi një eurogol nga goditja e dënimit në minutën e 72’, që ishte edhe goli i tretë për ekipin e tij.

 

25-vjeçari mirditor iu afrua golit edhe disa çaste më parë, por e djathta e tij fantastike u ndal në shtyllë, duke i hequr mundësinë e një goli të mrekullueshëm pasi një stopimi dhe gjuajtje të bukur.

Performancë shumë pozitive për mesfushorin që numëron 6 ndeshje dhe 1 gol me kombëtaren kuqezi, ay ku Ndoj shpreson të rikthehet sa më shpejt.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...