Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Jo vetëm Manaj, një tjetër shqiptar shënon në Superligën turke

Një tjetër shqiptar ka shënuar sot në Superligën turke pas Rey Manajt, i cili i dhuroi Sivassporit fitoren falë një kryevepre nga goditja e dënimit.

VIDEO/ Eurogol nga goditja e dënimit, Rey Manaj dhuron spektakël në Turqi

Florian Loshaj zhbllokoi takimin Istanbulspor-Gaziantep. Ishte minuta e shtatë kur mesfushori i Kosovës kaloi vendasit në avantazh.

Lexo edhe:

27-vjeçari nga Drenica shfrytëzoi në maksimum një asist të Sambissas dhe tundi rrjetën kundërshtare me një goditje potente.

VIDEO/ Cikalleshi protagonist me asist, Konyaspori në avantazh

Ky është goli i dytë sezonal në kampionatin turk për Loshajn, autor i 22 ndeshjeve me përfaqësuesen e Kosovës.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Francë

Historia mes Paris Saint-Germain dhe Kylian Mbappe duket se ka marrë fund njëherë e përgjithmonë. Trajneri Luis Enrique, vendosi ta zëvendësonte sulmuesin në minutën...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...