Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Jo vetëm në kampionat, sulmuesi i Kosovës i shënon Fenerbahces edhe në Kupë

Fenerbahce triumfoi 3-1 ndaj Istanbulsporit në takimin e raundit të 1/16 në Kupën e Turqisë, sfidë të cilën e nisën si titullarë për ekipin mik Eduard Rroca, Valon Ethemi dhe Jetmir Topalli.

Ky i fundit realizoi golin e vetëm të Istanbulsporit në këtë përballje, në të cilën u aktivizua edhe Sidrit Guri në pjesën e dytë, një tjetër lojtar i kolonisë shqiptare të Istanbulsporit.

Topalli, i cili numëron tri ndeshje me Kosovën, tundi rrjetën e skuadrës së famshme në minutën e tretë shtesë, duke përfituar nga top i përplasur në traversë. Ky ishte goli i shtatë sezonal mes kampionatit dhe Kupës për 24-vjeçarin.

Sulmuesi dardan i shënoi Fenerbahces edhe në duelin e zhvilluar në tetor në kampionat, ndeshje që u fitua 2-5 nga skuadra e portugezit Jorge Jesus. Topalli realizoi dy golat e Istanbulsporit.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...