Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

VIDEO/ Jo vetëm stadiumi, te Kukësi bëjnë gati edhe kompleksin stërvitor

Në Kukës bëhen gati të inaugurojnë stadiumin e ri teksa vetëm kushtet e vështira atmosferike kanë shtyrë rikthimin e verilindorëve pranë tifozerisë së tyre. Tapeti i gjelbër kërkon edhe pak kohë për të mos u rrezikuar të dëmtohet, e më pas skuadra do të mund rikthehet në qytetin e saj. Ndërkaq, në klub nuk kanë menduar vetëm për stadiumin, por edhe për kompleksin stërvitor të quajtur Ilirjan Thaçi.

Një ambient i cili do të garantojë stërvitjen e skuadrës së parë, por do të mund të sigurojë edhe një terren ku mund të luajë ndeshjet dhe të stërvitet ekipi i të rinjve. Së fundmi, klubi verilindor nëpërmjet faqes zyrtare ka publikuar edhe pamjet e kompleksit Ilirjan Thaçi.

[quiz-cat id=”297386″]

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...