Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Jo vetëm Tuci dhe Laçi, Galatasaray eliminohet nga një tjetër shqiptar

Tjetër eliminim për Galatasarayn. Skuadra nga Stambolli mbylli rrugëtimin në Europa League si pasojë e humbjes me Spartën e Pragës (4-1), sfidë ku Indrit Tuci (gol+asist) dhe Qazim Laçi (asist) ishin protagonisë në suksesin e çekëve.

GOLI I PARË

Sot ka ardhur edhe eliminimi nga Kupa e Turqisë. Galatasaray u mposht 0-2 nga Karagumruk. Skuadra ku aktivizohet Frederic Veseli (titullar), shënoi nga një gol për pjesë dhe siguroi kualifikimin në gjysmëfinale.

Lexo edhe:

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare luajti si mbrojtës i djathtë, teksa më minutat e para të pjesës së dytë u ndëshkua me karton të verdhë. Karagumruk u bashkohet Besiktasit, Trabzonsporit dhe Ankaragucu-së në gjysmëfinale.

GOLI I DYTË

Ndërkohë, fokusi i Galatasarayt tashmë është mbrojtja e titullit kampion. Skuadra e Okan Buruk kryeson Superligën turke me 72 pikë. Dy më shumë se Fenerbahce.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...