Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

VIDEO/ Joao Felix shijon golin e parë me Barcelonën, shënon edhe Lewa

Joao Felix shijon golin e parë me Barcelonën. Sulmuesi portugez, realizoi ëndrrën e tij për të luajtur me skuadrën katalanase, me të cilën është tifoz që i vogël.

Portugezi zhbllokoi takimin Barcelona-Real Betis, që po transmetohet live në SuperSport 3.

 

Ishte minuta e 25-të kur Joao Felix dribloi portierin dhe shënoi nga një kënd i vështirë, duke ndezur festën në stadium.

Avantazh i rëndësishëm për kampionët në fuqi të Spanjës dhe gëzim i madh për 23-vjeçarin luzitan.

Ndërkohë, Barcelona realizoi edhe golin e dytë shtatë minuta më vonë. Me anë të polakut Robert Lewandowski.

Lajme të tjera

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...

Gjermani

Julian Nagelsmann ka folur për herë të parë si trajner i kombëtares së Gjermanisë. Në një prononcim për mediet, ish-tekniku i Bayern Munich u...