Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

VIDEO/ “Jorginho tek Arsenali? Jooo… ”, lojtari i Chelsea bën reagimin epik

Jorginho u transferua nga Chelsea tek Arsenali, lëvizje që i kapi të papërgatitur shumë tifozë, por jo vetëm.

Topçinjtë paguan 15 milionë euro për kartonin e mesfushorit italian, i cili i bashkohet armatës së Artetës me misionin titull.

Arsenali po zhvillon një sezon fantastike, kryeson i vetëm Premier League dhe është në rrugën e duhur për të fituar kampionatin pas 19 vitesh.

“Arsenali klub i madh”, Jorginho: Ndodhem këtu prej Artetës

Transferimi i Jorginhos ka surprizuar edhe Marc Cucurellan, tashmë ish-shoku i skuadrës te Chelsea.

Ky i fundit zgjodhi italo-brazilianin si futbollistin më inteligjent të Chelsea, por dikush i tregoi se 31-vjeçari kishte kaluar tek Arsenali.

“Seriozisht e keni? Tek Arsenali? Joo… ”, u shpreh mbrojtësi i majtë spanjoll i skuadrës së Graham Potter.

 

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...