Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

VIDEO/ Juve mposht Atalantën dhe ngjitet në vendin e dytë

VIDEO/ Juve mposht Atalantën
VIDEO/ Juve mposht Atalantën

Juventusi triumfoi me rezultatin 0-2 në transfertën ndaj Atalantës, duke u ngjitur në vendin e dytë të renditjes, me 66 pikë dhe duke i shkuar gjithnjë e më pranë sigurimit matematiksiht të një vendi në zonën Champions.

Lexo edhe: 

Pas një pjese të marrë pa gola, Iling Junior zhbllokoi sfidën në minutën e 56’, me një aksion mjaft të bukur, ndërsa në shtesë ishte Vlahovic që shënoi golin e dytë, pas një kundërsulmi të shpejtë.

Me këtë sukses bardhezinjtë ngjiten në kuotën e 66 pikëve, ndërsa Atalanta mbetet në kuotën e 58 pikëve dhe tani me gjithnjë e më pak shanse për të siguruar një vend në zonën Champions të renditjes.

Lajme të tjera

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...