Connect with us

Hi, what are you looking for?

Carabao Cup

VIDEO/ Juventus fiton Derbin e Italisë, Inter “bie” në San Siro

Juventus mposht Interin në San Siro me shifrat 0-1 dhe bën të tijin Derbin e Italisë. Bardhezinjtë rikthehen te suksesi pas disfatës së fundit në kampionat ndaj Romës teksa të besuarit e trajnerit Massimiliano Allgeri shfrytëzuan një gol të Filip Kostic. “Zonja e Vjetër” kaloi në avantazh në minutën e 23-të të pjesës së parë teksa anësori mori një pasim nga Rabio dhe pavarësisht se ishte në një kënd të vështirë, ia doli të shënjestronte cepin e portës së mbrojtur nga portieri Onana.

Ky gol i serbit mbeti në fuqi për të gjithë lojën pasi në pjesën e dytë, zikaltërit nuk mundën t’i bënin dëm Juventusit. Pas këtij trepikëshi, ngjitet në kuotën e 41 pikëve në vend të shtatë dhe afrohet me zonën europiane pavarësisht penalizimit me 15 pikë. Nga ana tjetër, Inter mbetet në vend të tretë me 50 pikë dhe koleksionon humbjen e dytë radhazi në Serie A pas asaj së javës së kaluar ndaj Spezias.

Inter-Juventus 0-1
23′ Kostic

Lexo edhe:

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...